WIZYTA W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT - SZKOŁA

WIZYTA W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

Dnia 4 grudnia uczniowie Szkoły  Podstawowej w Czernicy, Klaudiusz i Kuba udali się do schroniska miejskiego dla bezdomnych zwierząt w Jeleniej Górze. Celem wizyty jak co roku o tej porze, było przekazanie podarków w postaci karmy i przysmaków dla zwierząt od dzieci. Ta wizyta to znakomity przykład na to, że od najmłodszych lat warto uczyć miłości i szacunku do innych.  Nie tylko dla ludzi, ale i zwierząt - by zaszczepić w uczniach jak najwięcej pozytywnych wartości, uwrażliwić na nieszczęścia i wpoić chęć niesienia pomocy potrzebującym; by uczyć przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko. Dzięki tej akcji możemy pokazać innym jak wiele zależy od naszej woli, a także zachęcić innych do udzielania pomocy bezdomnym zwierzętom.

Joanna Świdzińska