228 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA - SZKOŁA

228 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

8 maja w Szkole Podstawowej w Czernicy odbył się uroczysty apel upamiętniający 228 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Następnie uczniowie obejrzeli przygotowaną przez klasę VIII prezentację, która młodszym kolegom przybliżyła tło historyczne wydarzeń poprzedzających uchwalenie konstytucji, zakres zmian wprowadzanych przez ów dokument oraz znaczenie tego wydarzenia w historii naszej Ojczyzny. Po obejrzeniu prezentacji uczniowie mieli okazję sprawdzić stan swojej wiedzy rozwiązując krótki quiz wiedzy o Polsce i wydarzeniach z drugiej połowy XVIII stulecia. W części artystycznej usłyszeliśmy utwór „Żeby Polska była Polską” w wykonaniu Szkolnego Chóru pod kierunkiem p. Ani S. oraz wiersze o miłości ojczystej które recytowały Kasia G. i Samanta Sz. Apel zakończył się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Trzeciego Maja Rajnolda Suchodolskiego. Dzięki tej uroczystości przypomnieliśmy że ustanowienie Konstytucji 3 Maja to ważne wydarzenie z historii naszego kraju, które powinniśmy znać bo naród, który nie zna swej przeszłości, ginie i nie buduje przyszłości.