KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ - szkołaczernica

KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

Dnia 20 maja 2016r. w Szkole Podstawowej w Sosnówce odbył się V konkurs piosenki niemieckojęzycznej. Udział w konkursie wzięły szkoły podstawowe z Podgórzyna, Czernicy, SP nr 1 z Kowar oraz ze Sciegien. 15 uczniów zaprezentowało się w dwóch grupach wiekowych (klasy I–III i IV–VI). Naszą szkołę reprezentowały Weronika Matuszak z klasy I i Jagoda Sumera z klasy VI. Jury w swojej ocenie kierowało się walorami głosowymi, muzykalnością, wyczuciem rytmu i poprawnością językową. W kategorii młodszych dzieci I miejsce wywalczyła uczennica naszej szkoły Weronika Matuszak z klasy I, w piosence „Einz und zwei und drei und vier”. W kategorii dzieci starszych Jagoda Sumera zajęła IV miejsce śpiewając ”Schnappi, das kleine Krokodil”.
Gratulujemy wygranej i życzymy dalszych sukcesów.