GATUNKI ZAGROŻONE - SZKOŁA

GATUNKI ZAGROŻONE

„Zagrożone gatunki zwierząt w Polsce i na Świecie”

Dnia 09 maja 2019r.odbył się w Szkole Podstawowej w Czernicy konkurs przyrodniczy pt: „Zagrożone gatunki zwierząt w Polsce i na Świecie”.
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV- VII.
Jego głównym celem jest edukacja społeczno – przyrodnicza
- zwrócenie uwagi  na ginące gatunki zwierząt, żyjące w Polsce i na Świecie
- przybliżenie ich życia
- zainteresowanie dzieci i młodzieży ochroną polskiej przyrody
- budzenie twórczej aktywności uczniów i promowanie działań na rzecz ochrony środowiska.
W tym roku reprezentacje klas składały się z  zespołów pięcioosobowych.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach, pierwszy etap to prezentacja multimedialna, która przybliżyła uczniom liczebność zagrożonych gatunków fauny, zmiany jakie pod wpływem działalności człowieka dokonują się w środowisku naturalnym, działania podjęte na rzecz ochrony środowiska oraz organizacje polskie i międzynarodowe zajmujące się ochroną środowiska.
Na wynik konkursu składała się punktacja ze wszystkich zadań konkursowych, w tak zaciętej rywalizacji nie odbyło się oczywiście bez dogrywki między klasami,
w efekcie pierwsze miejsce przypadło klasie VII , drugie miejsce zdobyli uczniowie klasy IV, trzecie dla klasy V i IV dla dzielnie walczących uczniów z klasy VI.Praca uczniów oceniana była przez jury w składzie: p. Edyta Smagacka, p. Ewa Smolnicka, p. Beata Dreszer, p. Elżbieta … którym dziękujemy za uczciwą i rzetelną ocenę. Dziękujemy również naszym kolegom i koleżankom ze szkoły za doping i gromkie brawa.
Na koniec wręczono dyplomy wszystkim uczestnikom, a w dzienniku ocen zagościły szóstki i piątki ku zadowoleniu uczniów!