DZIEŃ CHŁOPAKA - SZKOŁA

DZIEŃ CHŁOPAKA

Obchodzony 30 września Dzień Chłopaka to stosunkowo nowe święto, które ma w pewnym sensie stanowić odpowiednik Dnia Kobiet. Tego dnia dziewczęta składają chłopcom życzenia oraz wręczają im upominki, żeby wyrazić sympatię. Jest to święto znacznie bardziej popularne od Dnia Mężczyzn, obchodzonego 10 marca. Dokładana geneza Dnia Chłopaka w Polsce nie jest znana, na pewno zyskuje on z roku na rok na popularności, ciesząc się rosnącym zainteresowaniem. Jest to święto obchodzone w różnych terminach także w innych krajach na całym świecie. Najdłuższą tradycję ma      w Japonii, gdzie już w VI wieku obchodzono święto Tango no Sekku, kiedy rodziny cieszyły się z postępów w nauce i rozwoju swoich męskich potomków. Po raz pierwszy w nowożytnej historii święto mężczyzn wprowadzono w Trynidadzie i Tobago w 1999 roku. Wkrótce ta idea zaczęła zyskiwać coraz większą popularność. Obecnie Dzień Chłopaka świętowany jest między innymi w Norwegii, Rosji, Kanadzie, Wielkiej Brytanii oraz wielu innych państwach, takich jak Polska. Uczniowie  SP w Czernicy dołączyli do światowych trendów i także  postanowili uczcić to nietypowe  święto. W szkole zorganizowana została dyskoteka, podczas której w ferworze migających świateł i kurtyny dymnej każdy mógł potańczyć  solo, w parze, lub grupie… Podczas dyskoteki odbyły się różnego rodzaju konkurencje przygotowane       z myślą o bohaterach tego święta. Były to konkurencje sprawdzające szereg zdolności i umiejętności naszych kochanych chłopców, tj. : sprawnościowe - skoki na piłce, wytrzymałościowe - wypicie soku cytryny i obdarowanie publiczności na koniec szczerym uśmiechem, plastyczne- stworzenie portretu dziewczyny z zamkniętymi oczami, taneczne- taniec wokół krzesełek połączony ze zdobyciem miejsca siedzącego, kulinarne- zlizanie z papierowego talerzyka pyszności bez użycia rąk. W planie była jeszcze konkurencja muzyczna związana      z wymyśleniem melodii do słów zabawnych i  popularnych wierszy dla dzieci i młodzieży, ale niestety zabrakło na to czasu. Na koniec dyskoteki wybrani zostali SUPERCHŁOPCY 2017, którym wręczono dyplomy i ordery- szczęśliwcami okazali się ci chłopcy, których podczas zabawy nie opuszczał dobry humor. Cała imprezka okraszona została poczęstunkiem złożonym z domowych wypieków mam, za które należą im się ogromne podziękowania – ciasta były pyszne a ich ilość była nie do „przerobienia” przez dzieci. Wszystkim należą się wielkie podziękowania za organizację, udział i wspólną zabawę. A chłopcom należy przypomnieć, że Dzień Kobiet już 8 marca!!!