WARSZTATY TEATRALNE W CZERNICY - szkołaczernica

WARSZTATY TEATRALNE W CZERNICY

Wyjątkowe Warsztaty Teatralne w Szkole Podstawowej  w Czernicy

Od 15 stycznia 2017r. w każdy czwartek, od godz 14.30 do 16.00 w naszej szkole odbywać się będą warsztaty teatralne, które poprowadzi pan Jacek Paruszyński - absolwent Studia Aktorskiego przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Swoją karierę zawodową rozpoczynał w Teatrze Ludowym w Nowej Hucie (1984 – 1987), następnie pracował w OTO Kalambur we Wrocławiu (1987-1988) a od 1988 r. – nieprzerwanie w Jeleniej Górze. Zadebiutował jeszcze przed ukończeniem studiów w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku w „Zemście” Fredry w reż. St. Hebanowskiego. W tym teatrze pracował pod kierunkiem innych wybitnych reżyserów: F. Staniewskiego, R. Majora, K. Gordona. Elżbietą Kosecką) w „Tryptyk Rzymski” Karola Wojtyły. W latach 2007 – 2008 wystąpił w spektaklach: „Testosteron” (Stavros) „Kariera Artura Ui” (Ragg, Goodwill, Clark), „Klątwa” (Dzwonnik), „Gog i magog”, Kronika chasydzka”, „Sztuka dla dziecka” (Pan Starej Daty). Pan Jacek Paruszyński na co dzień współpracuje z ODK w Jeleniej Górze, gdzie prowadzi zespół teatralny dla dzieci „Gzygzak”, z JCK w Jeleniej Górze oraz z Jeleniogórskim teatrem im K.C.Norwida. Warsztaty teatralne kształtują osobowość i intelekt młodego człowieka, rozwijają umiejętności twórczej ekspresji. Praca nad przedstawieniem pozwala młodemu człowiekowi na rozwinięcie zdolności poznawczych, ćwiczenie pamięci, poprawnej wymowy, wzbogaca wiedzę o otaczającym go świecie. Mamy nadzieję, że te zajęcia staną się doskonałą okazją do wyjścia naprzeciw potrzebom naszych uczniów. Jednocześnie będą wspaniałą nauką i zabawą.