WARSZTATY EKOLOGICZNE - szkołaczernica

WARSZTATY EKOLOGICZNE

WARSZTATY "DOLINA PAŁACÓW I OGRODÓW KOTLINY JELENIOGÓRSKIEJ
– PARK KRAJOBRAZOWY W BUKOWCU"

16 maja 2016r. uczniowie naszej szkoły w ramach wieloletniej współpracy ze Związkiem Gmin Karkonoskich wzięli udział w bezpłatnych warsztatach ekologicznych ,,Dolina Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej - Park Krajobrazowy w Bukowcu”. W programie warsztatów był spacer po parku krajobrazowym  z pracownikiem Związku Gmin Karkonoskich. Uczniowie zapoznali się z bogatą szatą roślinną,  wieloma przedstawicielami świata zwierząt, a zwłaszcza ptaków wodnych i płazów. Obejrzeli z bliska i poznali historię m.in. "Opactwa", "Świątyni Ateny", "Domu Ogrodnika", "wieży widokowej" i "Rzymskiego Amfiteatru". Ponadto zostaliśmy zaproszeni na ognisko podczas którego piekliśmy kiełbaski. Humory i pogoda dopisały. Zajęcia były dla dzieci szansą na bliskie spotkanie z przyrodą i poznanie przykładu wyjątkowo pozytywnego związku człowieka z naturą.