V CZERNICKI KONKUS PIOSENKI - szkołaczernica

Przejdź do treści

Menu główne:

V CZERNICKI KONKUS PIOSENKI

ARCHIWUM
Sprawozdanie z
“V Czernickiego Konkursu Piosenki Dziecięcej”
Czernica 2016
           17 czerwca 2016 roku w naszej szkole podobnie jak w latach ubiegłych w ramach festynu rodzinnego organizowanego przez Radę Pedagogiczną Szkoły Podstawowej w Czernicy przy współpracy z Radą Rodziców odbył się “V Czernicki Konkurs Piosenki Dziecięcej - Czernica 2016”. Impreza ta była okazją do wspólnej zabawy i rodzinnych spotkań uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli. Festyn ten uroczyście otwarty przez panią Dyrektor Joannę Cimosz-Nowak rozpoczął się  Konkursem Piosenki Dziecięcej. Celem konkursu była promocja młodych talentów biorących udział w konkursie, prezentacja dorobku artystycznego, popularyzacja piosenek dziecięcych oraz kształtowanie umiejętności współzawodnictwa. Jury pod przewodnictwem
p. Beaty Dreszer  oceniało dzieci w trzech  kategoriach wiekowych.

I kategoria dzieci  młodsze kl. I-III,
II Kategoria dzieci starsze kl. IV-VI
III kategoria zespół.

Jury oceniało dobór repertuaru, umiejętności wokalne uczestników oraz ogólny wyraz artystyczny prezentacji. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze, a Jury podkreślało bardzo wysoki poziom uczestników, i wspaniałe przygotowanie.. Na zwycięzców czekały  nagrody rzeczowe statuetki i oczywiście dyplomy sponsorowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jeżowie Sudeckim.
Jury przyznało nagrody:

W kategorii I
I miejsce    Matuszak Weronika
II miejsce    Matuszak Wiktor
III miejsce   Kazimierczak Julia
W kategorii II
I miejsce    Martyna Florczyk
II miejsce   Jagoda Sumera
III miejsce  Romanko Adam
W kategorii zespoły
I miejsce “Zerówiaki Przedszkolaki”
II miejsce  Salwa Marcelina Różańska Alicja

Po konkursie  na wszystkie dzieci czekał smaczny poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej w Czernicy oraz wiele atrakcji i niespodzianek. Były zawody sportowe, Rzut do celu  ,tor przeszkód ,slalom gigant , malowanie twarzy i inne atrakcje . Myślę że mimo nie sprzyjającej pogody nasz festyn i konkurs długo zostanie w sercach całej naszej społeczności .

                                                                                       Anna Skóra
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego