PASJA CZYTANIA - szkołaczernica

PASJA CZYTANIA

Pasja czytania to cykl spotkań organizowanych w naszej szkole mających na celu zainteresować dzieci książką i pobudzić je do czytania. Uczniowie będą spotkać się z ciekawymi ludźmi, którzy opowiedzą im o swoim życiu, o swoich pasjach ale przede wszystkim będą czytać dzieciom swoje ulubione książki z dzieciństwa i nie tylko.

I Spotkanie z cyklu „Pasja czytania”

19 października 2016 roku w ramach akcji „ Pasja czytania” zaprosiliśmy do naszej szkoły Panią Joannę Moryc - śpiewaczkę, dyrygentkę i prelegentkę Filharmonii Dolnośląskiej. Pani Joanna opowiedziała dzieciom o swojej pasji śpiewania, czytania i zamiłowania do książek. Przyniosła ze sobą swoje ulubione książki, które pokazywała dzieciom. Do czytania uczniowie wybrali nowelę pt. ,,Mały książę" Antoine'a de Saint-Exupéry'ego wydaną w 1943 w Nowym Jorku. Ulubioną książkę naszego gościa. „Czytanie jest bardzo dobrym środkiem wychowawczym, ponieważ rozwija wrażliwość i empatię młodego człowieka” - powiedziała pani Joanna. Czytanie stwarza także możliwość przeżycia różnych emocji. I tym razem emocji było co niemiara. Dziękujemy pani Asi Moryc za wspólne spotkanie przy książce i zapraszamy na kolejne.