PASJA CZYTANIA - szkołaczernica

PASJA CZYTANIA

23 listopada 2016 roku w naszej szkole odbyło się drugie spotkanie z cyklu „Pasja czytania”. Gościem tego spotkania była pani Róża Wysocka pianistka i podróżniczka. Pani Róża miesiąc temu wróciła z miesięcznej podróży po Japonii i dlatego książka, którą postanowiła pokazać i poczytać uczniom to: „Japonia jaka jest”  Jadwigi Jasny. Czytanie zostało połączone z oglądaniem zdjęć
z podróży do Japonii. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek o ludziach zamieszkujących Japonię oraz o ich zwyczajach np.
o
ceremonii parzenia herbaty. Uczniowie dowiedzieli się również m.in. co to jest sakury – kwiat wiśni japońskiej i że superszybki pociąg w Japonii to shinkansen. Opowieść była niezwykle ciekawa i interesująca bo co kraj to obyczaj. Dziękujemy pani Róży za przekazywanie pasji czytania i piękne opowieści o Japonii.