KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ - szkołaczernica

KONKURS PIOSENKI NIEMIECKOJĘZYCZNEJ

Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Sosnówce zorganizowała VI powiatowy konkurs piosenki niemieckojęzycznej. Oprócz szkół ze Ścięgien, Karpacza, Kowar, Podgórzyna Barcinka i Tomaszowa Bolesławieckiego zaproszenie przyjęła szkoła z Czernicy. Udział zgłosiło 36 uczestników, a wykonawców oceniano w dwóch kategoriach: klasy (I-III i IV-VI). Celem konkursu jest propagowanie nauki języka poprzez piosenkę i promowanie aktywności twórczej uczniów. Uczestnicy oprócz nagrań z podręcznika zmierzyli się z repertuarem takich wykonawców, jak m.in. Helene Fischer, Yvonne Caterfeld, Max Giesinger czy Nena. Z naszej szkoły spośród wielu chętnych uczniów, pani Ania Pomorska, nauczycielka języka niemieckiego, wyłoniła 6-cioro dzieci (Weronika Matuszak, Ala Różańska, Julia Kazimierczak klII, Krystian Paluch, Samanta Szłapak l.III, Wiktor Matuszak kl.IV), które kilka tygodni przygotowywały swój sceniczny repertuar. Prócz melodyjności, umiejętności pięknego śpiewu, oceniana była również wymowa w języku niemieckim oraz wizerunek artystyczny. Dla naszej szkoły konkurs ten zakończył się sukcesem. Uczniowie wywalczyli dwa miejsca na podium. Krystian Paluch piosenką „Ich hab alles was ich brauch” wyśpiewał I miejsce a Samanta Szłapa śpiewając „Eine schöne Zeit” zajęła III miejsce. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i życzymy im dalszych sukcesów edukacyjnych.