APEL 11 LISTOPADA 2016 - szkołaczernica

APEL 11 LISTOPADA 2016

Kreatywni patrioci

11 listopada 1918 roku to wyjątkowa data w historii naszego kraju. Klęska państw zaborczych po I wojnie światowej umożliwiła realizację marzeń o niepodległej Polsce. Należy jednak pamiętać, że w tych trudnych chwilach wymagało to zaangażowania całego narodu, ducha walki oraz współpracy różnych środowisk politycznych i grup społecznych. Wizja stworzenia niepodległej Ojczyzny zjednoczyła wszystkich Polaków w duchu wspólnych wartości patriotycznych. Współczesny patriotyzm nie wymaga już ofiar, lecz także może nas zachęcać współdziałania i wzajemnego szacunku. Organizacja uroczystości rocznicowych jest ważnym elementem wychowania w duchu wartości patriotycznych naszych najmłodszych. Z tej okazji uczniowie klasy szóstej Szkoły Podstawowej w Czernicy przygotowali uroczystą akademię. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w realizacji projektu staranie dobierając teksty, oprawę muzyczną, materiały multimedialne  oraz elementy choreografii. Dzięki swojej kreatywności zaprezentowali oryginalną wizję przedstawienia, w którym zaprosili do aktywnego udziału swoich młodszych kolegów i nauczycieli. W trakcie przedstawienia to publiczność tworzyła efekty dźwiękowe a nawet elementy dekoracji. Nasi młodzi artyści za wyobraźnię i pomysłowość zostali na zakończenie nagrodzeni gromkimi brawami. Najmłodsi z pewnością na długo zapamiętają występ swoich kolegów i koleżanek z szóstej klasy.