ŚWIĘTY MIKOŁAJ TRAFIŁ DO CZERNICY - szkołaczernica

ŚWIĘTY MIKOŁAJ TRAFIŁ DO CZERNICY

Spotkanie z Mikołajem W Sali wiejskiej w Czernicy
Rozdzwoniły się dzwoneczki pędzą renifery,
za saniami Mikołaja małych sanek cztery ….”

Tę i inne piosenki śpiewały dzieci w oczekiwaniu na spotkanie ze świętym Mikołajem w Sali wiejskiej w Czernicy, 5 XII 2016 o godz. 16 00. Wizyta Świętego Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku i zawsze  przygotowują  się  do  niego  starannie.  Hitem  tego  spotkania była  piosenka pt. „ Bałwankowa rodzina”, przy której każde dziecko mogło się zamienić w bałwankową mamę lub tatę. Na tę okazję pani Beata Dreszer przygotowała rekwizyty do tej zabawy – śmiechu było co niemiara. Każde dziecko mogło poćwiczyć grę na janczarach lub pobawić się w zabawę, Kto pierwszy ? przy piosence „Mikołaj jedzie samochodem” dla tych dzieci, które wolały spokojniejsze zabawy, Kadra Pedagogiczna z naszej szkoły przygotowała kolorowanki i materiały do robienia ozdób choinkowych, które potem można było zaprezentować przed Mikołajem lub powiesić na choince. Nadeszła wreszcie długo oczekiwana chwila. Wszystkie dzieci z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „mikołajowych” dzwoneczków. Święty Mikołaj nie zawiódł i nie kazał dzieciom długo na siebie czekać. Przywitał Go głośny śpiew wszystkich dzieci „Witaj Mikołaju, jak się masz”- śpiewali mali i duzi z wielkim zaangażowaniem i pasją, a potem nastąpiło wielkie rozdanie prezentów.
Dziękujemy pani dyrektor Szkoły w Czernicy, Radzie Rodziców, Radzie Pedagogicznej, Radzie Sołeckiej za wspaniałe spotkanie Mikołajowe, prezenty i cudowną atmosferę.