ŚWIĘTO KEN - szkołaczernica

ŚWIĘTO KEN

12 X 2016 r. w Szkole Podstawowej w Czernicy odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zgromadzonych: uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły oraz zaproszonych gości – p. Artura Smolarka (zastępcę wójta Gminy Jeżów Sudecki)
i p.Ewę Nidzgorską (sekretarz Gminy) powitała dyrektor szkoły p. Joanna Cimosz – Nowak. Przypomniała genezę tego święta i zaprosiła do obejrzenia przedstawienia.
Uczniowie pod kierunkiem p. Anny Skóry zaprezentowali „Jeden   dzień z życia szkoły”.
22 uczniów i  nauczycielka (ucz. kl. VI -  Julia Marciniak), w krzywym zwierciadle ukazali szkolną rzeczywistość. Wcielając się w role dali popis aktorskich umiejętności i rozbawili publiczność. Część artystyczną zakończono piosenką „Przepraszamy Was za wszystko”.
Pani  Katarzynie Łobockiej za osiągnięcia w pracy zawodowej wręczona została nagroda Wójta Gminy. Przypominamy, że Dzień Edukacji Narodowej, popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest świętem wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji składamy im najlepsze życzenia.