ŚNIADANIE DAJE MOC - szkołaczernica

ŚNIADANIE DAJE MOC

8 listopada po raz drugi w SP w Czernicy w ramach programu 'Śniadanie daje moc” obchodzony był  Dzień Zdrowego Śniadania. Z przygotowanych przez rodziców produktów uczniowie kl.: 0 – III wykonali: kanapki, sałatki i przekąski. W czasie pracy dzieci poznawały i utrwalały nazwy produktów, ich wartość odżywczą. Uczyły się też planowania kolejnych etapów pracy, estetyki. Przypomniane zostały niezwykle istotne przy przygotowywaniu i spożywaniu posiłków zasady higieny i bezpieczeństwa. Duże znaczenie miało poznawanie nowych smaków, różnorodność produktów i twórcze pomysły Samodzielnie przygotowane i udekorowane potrawy smakowały wyjątkowo. Po zakończonej pracy odbyła się degustacja. Uczestniczyli w niej nie tylko „mali kucharze”, ale również nauczyciele, inni pracownicy szkoły oraz uczniowie klas starszych. Podziwiali oni „buzie”, „bałwanki”, „łabędzie” z różnych rodzajów warzyw i owoców, gatunków sera i  wędlin, jajek, kolorowe szaszłyki, Akcje takie, jak ta przyczyniają się do promocji zdrowego stylu życia. W wyrabianiu właściwych nawyków żywieniowych spożywanie śniadania pełni niezwykle istotną rolę. Nie powinniśmy o tym zapominać!